HALBES, enerji maliyetlerinin arttığı bir dönemde; ihtiyaç duyulan enerjinin bireysel veya tüzel kişilerce yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilmesini ve üretilen enerjinin de kendi ihtiyaçları için tüketilmesi prensibini temel alarak kurulmuştur.

 

“Düşük rüzgar hızlarında çalışabilen ve 3.0m/sn’de güç üretimine başlayan kanat tasarımıyla” HALBES, yatay/dikey rüzgar türbin modelleri ve hibrit çözümlerle enerji maliyetlerini düşürüp/ortadan kaldırmayı ve daha yeşil bir gelecek için yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmayı amaç edinmiştir.

 

Kuruluşundan itibaren AR-GE çalışmalarına hız kesmeden devam eden HALBES, enerji üretiminin yanı sıra enerji verimliliği ve tasarrufu üzerine de ürün geliştirmiş olup, işletmelerin/fabrikaların soğutma ihtiyacı olan sistemlerin uygun maliyetli ve enerji verimli çalışması için “Soğutma Kulesi Fanı”  üretmektedir.

 

Ayrıca geçmişten gelen uzmanlığı ve personel altyapısı ile kompozit parça/ürün tasarımı ve üretimi üzerine SMC, BMC, El Yatırma ve Vakum-İnfüzyon tekniklerini kullanarak çeşitli ürünlerle müşterilerine hizmet vermektedir.