• Rüzgar Türbini ne kadar elektrik üretir?

  Rüzgar türbinleri kapasitelerine göre rüzgar hızına göre üretim gerçekleştirirler. Örneğin 5kW’lık (Saatte 5000Watt) bir rüzgar türbini dediğimiz zaman, en fazla üretim yaptığı anı kastedilir. Rüzgar türbinlerinin hesabı malasef bu şekilde yapılmaz. Günün 24 saat olduğu bir hesaplama diliminde yıllık ortalama rüzgar gücü ve türbinin bu rüzgar hızında ürettiği güç esas alınır. 5kW’lık bir rüzgar türbini yıllık ortalaması 7m/sn olan bir yerde saatte 2.35kW ortalamasında bir üretim gerçekleştirir. Bunun günlük değer 56kW’dır. Bunun 2016 için TL karşılığından değeri (0,32krş), günlük 22 TL’lik bir üretim gerçekleştirir. Buradan yola çıkarsak ayda 660 TL, yılda 7.920 TL’lik üretim gerçekleştirmiş olur. Elektrik Maaliyeti Hesaplama sayfamıza ilerlemek için tıklayabilirsiniz.

 • Elektrik bağlantım 220v (ev tüketimi), 380v(sanayi tipi) hangisini kullanmalıyım?

  Elektrik bağlantılarınızda 220v ev tipi tüketim dediğimiz, standart elektrik voltajıdır. 380v olarak tabir edilen ise, sanayi tipi ve daha büyük güçlerde elektriğe ihtiyaç duyulan makinelerin çalıştığı bir çeşittir. Bizler bütün rüzgar türbinlerinde, elektrik sisteminizin ihtiyaç duyduğu voltajla sisteminize giriş yapabiliyoruz. Sizin bize sadece kapasiteyi bildirmeniz yeterli.

 • Bağ evinde nasıl ürün tercih edersem elektrik masraflarından kurtulabilirim?

  Bağ evleri genelde ufak miktarda tüketimlerin olduğu, yılın belli zamanlarında kullanılan yerleşim yerleridir. Dönemsel olarak ihtiyaç duyulan elektrikler için en uygun ve en kaliteli elektriği size sağlar. Bu seçenek içerisinde sadece bağ evini düşünmek doğru olmaz. Lüks yerleşim yerleri, villalar, yazlık evler de benzer opsiyonlar içerisinde düşünülebilir. Sizlerde cazip fiyatlarla elektrik masraflarından kurtulmak isterseniz, bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 • Benzin istasyonuma nasıl bir rüzgar türbini kurabilirim?

  Benzin istasyonları kapasitelerine göre çeşitli elektrik tüketimi yapmaktadırlar. Ortalam 2.500 TL ile 6.000TL arasında tüketimi olan benzin istasyonlarına en uygun ürünümüzün 10kW ile 20kW rüzgar türbinleridir. Bu türbinlerin temel amacı üretilen elektriği devlete satmak değil, öz tüketimin karşılanması şeklinde tasarlanmıştır. Bağlantı olarak prosedürle uğraşmadan hızlı bir şekilde kullanıma alabileceğiniz bu ürünler için size uygun olanı gelip yerinde tespit ediyoruz. Sizde uygun bir tarih almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 • Kaç kW’ya kadar başvuru ve prosedürle uğraşmıyoruz?

  0.1kW’dan 11kW’ya kadar bağlantı prosedürleriyle uğraşmıyoruz. 11kW üzerindeki rüzgar türbinlerine ek donanımlar isteyen dağıtım şirketleri, maliyetlerin biraz artmasına neden oluyor. Sisteme dahil edilen yüke bakılırsa aslında 50kW’ya kadar bağlantı anlaşmaları yapmak oldukça çabuk oluyor. Özellikle son dönemde yapılan düzenlemelerle bu sürecin daha da hızlanması sağlandı. Sizin sisteminiz için en uygun yöntemi bulduktan sonra, size en uygun sözleşmeyi hazırlıyoruz.

 • Bağlantımı ve bağlantı sürecindeki iş yönetimini kim yapacak?

  Bu süreci sizin adınıza biz de yönetibiliriz. Eğer projemiz anahtar teslim sözleşme kapsamında imzalanmışsa bu bedeli zaten fiyat içerisinde satın alıyorsunuz. Yapılan görüşmeler neticesinde taraflar arasında anahtar teslim sözleşme imzalanmamışsa bu süreci kendiniz yönetiyorsunuz. Biz Satıcı firma olarak sizlere her zaman sonuna kadar destek oluyoruz. Bağlantı anlaşması yapacağınız dağıtım kuruluşunun şartlarını bize bildirmeniz durumunda istediğiniz evrakları, belgeleri en kısa sürede temin edip size gönderiyoruz. Bundan sonra işin takibini siz yapıyorsunuz. Yine bizden yardım istediğinizde elimizden geleni sağlıyoruz.

 • Süzme saat kullanıyorum, sorun olur mu?

  Süzme saat aslında kullanılması doğru olmayan bir ürün. Fakat bazı bölgelerde ortak trafo kullanımlarının olduğu durumlarda bu tip saatlere izin veriliyor. Süzme saat kullanmanız rüzgar türbininden elektrik tüketiminizi karşılamanıza engel olmaz. Elektrik projeniz ve Tek Hat şemanız ile en kısa sürede size en uygun çözümü sunmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 • Siparişin teslim süresi ne kadar?

  0.5kW’dan – 250kW’ya kadar çeşitli kapasitlerde üretim yapan Halbes Enerji’nin her ürün için verdiği tedarik süresi değişmektedir. Gerek ürünün kapasitesi gerekse fabrikanın üretim durumu göz önüne alındığında, sizlere en kısa sürede hizmet vermeye çalışmaktayız. Güncel teslimat sürelerini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.