• 444 90 93
  • info@halbes.com.tr

Rüzgar Enerjisi

HALBES ENERJİ

Halbes Enerji olarak Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynakları konusunda çok zengin bir ülke olduğunun farkındayız. Öyle ki yabancı yatırımcılar Türkiye’nin bu devasa potansiyelini geliştirmek ve bu alana yatırım yapmak için adeta can atar durumdalar. Bizlerde ülkemizin yenilenebilir kaynaklarından birisi olan ‘Rüzgar Enerjisini’ kullanmak için yatırımlarımızı yapıyor, Ar-Ge çalışmalarımıza hız katıyoruz. Yapılan anlaşmalar ve yaşanılan gelişmelerle birlikte ilk türbinimiz 2015 yılında dikilmiştir.

Farklılığımız Nerede?

Şirketimizce üretilen rüzgar türbinlerinin üretiminde diğer yatırımlarda izlediği sıradanlıktan uzak ve farklı olmak anlayışıyını korumaktadır. Nitekim bu alanda geliştirdiği yöntemler ile adını birçok kişinin bildiği  Yücel HÖKELEK ile birlikte çalışmaktadır. Yücel HÖKELEK tarafından geliştirilen ve patentine sahip olduğu bu kanat sistemiyle ‘dünyanın en verimli kanat profillerinden’ birisi olmayı başarmıştır. Diğer türbinlerden farklı olarak, enerji üretimi için gereken rüzgar hızını en alt düzeye çekmiş ve böylece düşük rüzgar hızında bile istenilen enerjiyi üretmeyi başarmıştır.

Şirketimiz bu konudaki AR-GE çalışmalarını bitirip 0,75 kW, 1,5 kW, 4 kW, 8 kW, 15 kW, 30 kW, 75 kW, 150 kW, 300 kW’lık rüzgar türbinleri ile ülkemizin elektrik ihtiyacının belirli bir kısmını karşılamayı hedeflemektedir.

Türkiye Rüzgar Haritası için tıklayınız.

HALBES rüzgar türbinleri 2.5 m/s kadar az olan rüzgar hızında bile elektrik üretebilen, yüksek rüzgar hızlarına da dirençli olan Yücel Hökelek tarafından tasarlanmış eşsiz türbinlerdir.HALBES türbinleri birinci sınıf ve öncüdür – üretilen enerji verimliliği açısından eşsizdir.

Yüksek yatırım karlılığı – elektrik maliyetlerini 20 yıla varan süre için ortadan kaldırın

Türbin sipariş edilip dikildiğinden sonra rüzgar eser esmez – tasarrufunuz başlar. Artan enerji maliyetleri yüzünden pek çok kişi ve işletme artık lisanssız elektriği gelecek için sürdürülebilir bir yatırım olarak görmektedir. Asıl elektrik maliyetlerini yüzde elliye varan oranda azaltırlar.

Elektrik maliyetlerini ortadan kaldırır, enerji güvenliğini artırır ve yatırım karlılığınızı da yüksek tutarak tam anlamıyla bir kazanç seçeneğidir.

En az bakım

Rüzgar türbini de kulesi de seçkin dayanıklılık sağlar – minimum 20 yıl kullanım ömrü

Daha fazlası

Çiftlikler ve küçük işletmeler için enerji maliyetleri faaliyet maliyetlerinin en büyüğü olabilir. Rüzgar enerjisi kullanarak enerji maliyetleri azaltılabilir ve sürdürülebiliri bir gelecek için maliyetleri engel olmaktan alıkoyar.

Rüzgar Türbinlerinin Avantajları

  • Atmosferi kirletici etkiye sahip gazların salınmasının önüne geçer
  • Temiz bir enerji kaynağıdır
  • Kaynağı sonsuzdur
  • Diğer enerji tesislerine göre (HES, TERMİK vs) daha uygun şartlara sahip olması
  • Enerji üretim maliyetlerinin düşük olması,
  • Güvenilir bir enerji üretim kaynağı olması
  • Bölgesel olması ve dolayısıyla kişilerin kendi elektriğini üretebilmesi.